Vinařství SPIELBERG

Najdete v překrásné oblasti moravského Slovácka na jižní Moravě nedaleko města Slavkov, proslaveného historickou bitvou Tří císařů v roce 1805, ve které francouzský císař Napoleon porazil vojska rakouského císaře a ruského cara. Jde o specifickou malou vinařskou oblast s tradicí pěstování vinné révy již od 12. století. Vinice se rozkládají na jižních svazích mírného, souvislého pohoří Ždánického lesa, které poskytuje vinicím přirozenou ochranu a vytváří příznivé mikroklima.

O vína sklizená ve vlastních vinicích o rozloze téměř 65 ha se tu stará tým zkušených vinohradníků. Díky šetrnému a ekologickému pěstování révy se zde rodí charakteristická, přívlastková vína, určená především pro gastronomii a privátní klientelu. Pískovcový skelet s vyšším obsahem vápence v půdě, dává zdejším bílým vínům charakteristický ovocně – květinový buket a příchuť minerality. Zdejší terroir najdete nejlépe vyjádřen v odrůdách Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Pinot Blanc a Pinot Gris. Vína jsou v chuti spíše květinová než ovocná a elegantní vůně vín je provázena mimořádnými minerálními tóny. Pro červené odrůdy jako Pinot noir, Frankovka, Modrý Portugal či Zweigeltrebe je významná expozice vinic k plnému slunci. Hrozny dávají zemitá, minerální červená vína se širokou paletou aromat lesních plodů. Vína jsou školena ve francouzských sudech od nejlepších francouzských sudařů.

Výběr nejlepších vín z vinařství

TOP vína z vinařství SPIELBERG oceněná na soutěžích Finger Lakes IWC USA,

Prague Wine Trop.,Oenoforum, Concours Mondial de Bruxelles, AWC Vienna

Výjimečná vína z vinic pod Ždánickým lesem

Sylvánské zelené
Ročník vína 2018, jedná se o pozdní sběr - suché víno
Chardonnay
Ročník vína 2017, jedná se o pozdní sběr - suché víno
Pinot Gris
Ročník vína 2018, jedná se o výběr z hroznů - polosladké

Chardonnay

Suché víno, 2017
Řada:
AUSTERLITZ
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 0,9
Obsah kyselin (g/l): 5,1
Obsah alkoholu (% obj.): 13,5

Senzorická charakteristika: Víno se zlatavě žlutou barvou naznačuje vynikající vyzrálost hroznů. Vůně vína je intenzivně ovocná s vůní citrusových plodů, sušeného jádrového ovoce a vanilky. Chuť vína je bohatá a díky zrání po dobu 12 měsíců v dubových sudech velmi perzistentní. Snoubí se v ní ovocně kořenité tóny sušeného jádrového ovoce.

Další informace: Gold Medal Oenoforum 2019. Gold Medal International Wine Competition 2019, San Francisco.

Pinot Gris

Polosladké, 2018
Kvalita/jakost:
Výběr z hroznů
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 15,3
Obsah kyselin (g/l): 5,8
Obsah alkoholu (% obj.): 13,5

Senzorická charakteristika: Zlatavá barva s oranžovým nádechem. Intenzivní vůně pomerančové kůry, mandarinek, rozinek a medu. V chuti velmi plné až zemité, extraktivní, v závěru se objevují kořenité tóny skořice, pomerančů s dlouhou nasládlou dochutí.

Další informace: Gold Medal AWC Vienna 2019.

Pinot Blanc

Polosuché, 2018
Kvalita/jakost:
Pozdní sběr
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 11,7
Obsah kyselin (g/l): 6,0
Obsah alkoholu (% obj.): 13,0

Senzorická charakteristika: Zlatavá barva, elegantní vůně s jemnou květinovou a ovocnou vůní citrusů a tropického ovoce. Citrusy dominují také v chuti s tóny bílého grepu, pomela a bílého toastu. Víno je velmi komplexní s důrazem na mineralitu, díky níž působí až mírně slaným dojmem. Vychutnáte si tak velmi dlouhou persistenci.

Další informace: Stříbrná medaile Galerie rulandských vín 2019. Prague Silver Prague Wine Trophy 2019.

Ryzlink rýnský

Suché víno, 2017
Řada:
GOURME
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 8,9
Obsah kyselin (g/l): 7,1
Obsah alkoholu (% obj.): 13,0

Senzorická charakteristika: Žluto-zelenkavá barva představuje na první pohled toto mimořádné víno. Ve vůni je ovocné s tóny zralých citrusů, lipového květu a medu. Chuť vína je plná, strukturovaná s pikantní kyselinkou a jemnými krémovými a dřevitými tóny. V dochuti se objevují tóny kandovaného ovoce s minerálním závěrem. Víno zrálo v sudu po dobu 12 měsíců na jemných kalech.

Další informace: Gold Medal AWC Vienna 2019. Zlatá medaile Král vín 2020.

Ryzlink vlašský BIO

Suché, 2017
Kvalita/jakost:
Pozdní sběr
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 4,9
Obsah kyselin (g/l): 6,2
Obsah alkoholu (% obj.): 13,0

Senzorická charakteristika: Víno bylo vyrobeno ekologickými postupy s důrazem na nižší hodnotu oxidu siřičitého, z hroznů, které pocházejí z našich ekologicky pěstovaných vinic. Zlatavá barva se zelenkavými odlesky doplňuje intenzivní svěží vůni, ve které dominují květinové vůně a citrusy. V chuti je víno plné a harmonické, zemitého charakteru s minerální dochutí.

Další informace: Prague Silver Prague Wine Trophy 2019. Silver Medal International Wine Competition 2019, San Francisco.    

Sylvánské zelené

Suché víno, 2018
Kvalita/jakost:
Pozdní sběr
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 3,3
Obsah kyselin (g/l): 5,3
Obsah alkoholu (% obj.): 12,5

Senzorická charakteristika: Tradiční odrůda pěstovaná na Slovácku se představí zelenkavou barvou. Vůně vína je aromatická, s travnatou vůní lučních květů podpořené citrusovými tóny pomela. V chuti je víno plné s tóny zeleného čaje a citrusů s jemnou kyselinkou a šťavnatou dochutí.

Další informace: Gold Medal Finger Lakes International Wine Competition 2020, America. Prague Gold Prague Wine Trophy 2020.

uneven_bg_2

Řízené degustace

Udělejte si u nás řízenou či neřízenou degustaci na firemní akci nebo oslavě s našim someliérem.

uneven_bg_2