Vinařství Štěpán Maňák

Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Rodinné vinařství ze Žádovic poblíž Kyjova, hospodaří na 25 hektarech vinic ve třech vinařských tratích, s velmi příznivou polohou v blízkosti pohoří Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz, jsou nejlepší vinice. Vinařství používá nejmodernější dostupné technologie, vlastní přes 100 barrikových sudů a v poslední době i moderní betonové nádoby ve tvaru vejce, pro ještě lepší vyzrávání bílých vín. Roční produkce vinařství se pohybuje okolo 200 000 lahví. Většina vín má řadu ocenění, včetně každoročního zařazení do Národní soutěže Salon vín ve Valticích.

 

Výběr nejlepších vín z vinařství

Dokonalá vína z vinařství Štěpán Maňák oceněná na soutěžích Národní soutěž vín ČR, víno TOP 77, Salon vín, Prague Wine Trophy, Galerie rulandských vín, FESTWINE, V.T.Lednice

Svěží a šťavnatá vína z vinic na jižní straně Chřibů

Rulandské šedé
Ročník vína 2020, jedná se o pozdní sběr - polosuché
Chardonnay
Ročník vína 2018, jedná se o Výběr z hroznů- polosladké víno
Pálava
Ročník vína 2019, jedná se o výběr z bobulí - sladké víno

Chardonnay

Polosladké, 2018
Kvalita/jakost:
Výběr z hroznů
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 14,8
Obsah kyselin (g/l): 6,3
Obsah alkoholu (% obj.): 13,0

Senzorická charakteristika: Víno má zlatožlutou barvu. Vůně je intenzivní, harmonická s tóny zralých žlutých jablek a hrušek a s nádechem tropického ovoce. V chuti je kulaté a harmonické s výraznou středovou plností a pevnou kyselinkou s tóny zralého pomeranče a ananasu.

Další informace: Zlatá medaile – PRAGUE WINE TROPHY 2018, Stříbrná mediale – GALERIE RULANDSKÝCH VÍN V ČR 2019

Pálava

Sladké víno, 2019
Kvalita/jakost:
Výběr z bobulí
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká
Obsah zbytk.cukru (g/l): 47,9
Obsah kyselin (g/l): 6,8
Obsah alkoholu (% obj.): 12,5

Senzorická charakteristika: Zlatožlutá barva. Ve vůni má pikantní kořenité aroma v kterém se snoubí tóny muškátového oříšku, zralých hrušek a medu z lučních květů. Chuť je svěží plná s minerálními tóny, která je doplněná sladkostí šťavnatých broskví. Vyvážené víno s bohatou a dlouhou dochutí.

Další informace: Zlatá medaile – FESTWINE 2020, TOP 77 VÍN v ČR 2020, Stříbrná medaile – LEDNICKÉ VINNÉ TRHY 2020, PRAGUE PREMIUM GOLD PWT

uneven_bg_2

Řízené degustace

Udělejte si u nás řízenou či neřízenou degustaci na firemní akci nebo oslavě s našim someliérem.

uneven_bg_2