U Pana domácího 9 Naše kávy

Naše kávy

Láskou pražená

Lokální pražírna

U nás najdete 7 druhů čisté arabiky

Jednodruhové kávy

je Vem náš salón malý nebo dáváte přednost sklípkům? Navštivte náš sklípek nedaleko Zlína

Výběrová káva

Její zpracování je náročnější. Jedná se o 100% zrnkovou arabiku, která byla vybrána z nejlepších kávových třešní přímo na plantážích. Její chuť je tím mnohem kvalitnější.

Káva jako dárek

Jsme milovníci kávy a svým zákazníkům chceme nabídnout ten nej servis na který každý den dohlížíme.

Káva pana domácího

Směs robusty a arabik. Robusta dodává kávě hutnou pěnu a hořkost, kdežto směs arabik dodává jemnou aciditu a lehce ovocnou chuť. Káva má hutné tělo a vyvážené chutě.

Poměr a výběr jednotlivých druhů káv je tajemství Pana domácího 

100 g 176 Kč –  1 kg 1380 Kč

Robusta India Parchment AB Chickmagalur

Hořkosladká 100% robusta zemité chuti s vysokým obsahem kofeinu (oproti některým arabikám je zde až dvojnásobné množství). Tato robusta patří mezi nejlepší. Je zpracována klasickou mokrou metodou a má proto jasnou, čistou, hořkou a výraznou kávovou chuť bez kyselosti. Je vhodná pro míchání do espresso směsí, kterým dodává potřebnou sílu a krásnou pěnu v šálku.

Země: India Region: Wayanad Nadmořská výška: 230 – 610 m n. m. Zpracování: Mokré

100 g 159 Kč – 1kg 1170 Kč

Arabica BRASIL SANTOS NY2 scr. 17/18 Fine Cup

je skutečnou klasikou a nejznámější a nejoblíbenější druh brazilské kávy, která se pěstuje v oblastech kolem Sao Paula. Svoje jméno dostala podle přístavu Santos, do kterého se z pěstitelských oblastí vozí a odkud se vyváží do celého světa. Díky nižší nadmořské výšce je charakteristická nižší aciditou. vyniká vyváženou chutí, s minimální kyselostí a velmi jemnou hořkostí s oříškovo-čokoládovými tóny. Má velmi příjemnou lehce nahořklou harmonickou dochuť. Je vhodná pro všechny, kdo nechtějí kávu s výraznými kyselými tony. Santos poskytuje vyvážený chuťový zážitek. Káva vytváří bohatou pěnu, má příjemné aroma.

Země: Brazílie Region: Minas Gerais (Santos) Nadmořská výška: 1300 m n. m. Zpracování: Suché Odrůda: Bourbon Sběr: Ruční i průmyslový

100 g 148 Kč – 1kg 990 Kč

Arabica Columbia Supremo Screen 18 EP Huila

Káva plného těla, s výraznou chutí i aroma, s tóny karamelu a citrusů. Kolumbijská káva určená k vývozu je klasifikována podle velikosti zrna ve třech kategoriích od Supremo přes Excelso , po UGO (unusual good quality). Kolumbijská káva má bohaté, zakulacené a vyvážené aroma s příjemně sladkými tóny ořechů, silné tělo a kyselost, která je patrná a přesto rafinovaná. V dochuti pak můžete cítit lehký dotek karamelu a smetany. Řadíme ji mezi středně silné kávy, výsledný šálek je sladko – kyselý a vyvážený. Je velmi aromatická.

Země: Kolumbie Region: Huila Nadmořská výška: cca 2000 m n. m. Zpracování: Mokré Odrůda: Bourbon, Caturra, Typica Sběr: Ruční

100g 155 Kč – 1kg 1080 Kč

 

Arabica Tanzania AA South, Nyota Kusini washed

Káva patřící mezi nejkvalitnější africké kávy, roste pod obrovskými banánovníky, díky kterým má jedinečný chuťový profil a plné tělo. V šálku ucítíte mléčnou čokoládu se sladkými tóny ovoce s nepřehlédnutelnou aciditou, která je pro africké kávy typická.

Země: Tanzánie Region: Mbeya Nadmořská výška: cca 1400 m n. m. Zpracování: Mokré Odrůda: Kent, Bourbon Sběr: Ruční

100g 166 Kč – 1 kg 1240 Kč

Arabica India Plantation AA Little Flower Bababudangiri Screen 18

Nejkvalitnější indická káva Baba Budangiri Arabica ze západních Ghats v Karnatace, která roste pomalu ve stínu stromů na vyvýšených kopcích v západních horách Baba Budan v nadmořské výšce asi 1300 metrů a je jednou z nejlepších a nejchutnějších arabik. Baba Budangiri (nebo-li kopce Baba Budan) je pojmenována podle svatého Sufiho, Baba Budana, o kterém se říká, že propašoval sedm kávových zrn z Jemenu do Indie poté, co objevil výhody kávy během svého pobytu. Tvrdí se, že po svém návratu zasadil tato zrna do kopců Chandragiri tam kde bývalo Mysore, dnešní Karnataka. Toto pohoří po něm bylo později pojmenováno a káva byla v Indii představena!

Země: Indie Region: Bababudangiri Nadmořská výška: cca 1600 m n. m. Zpracování: Mokré Odrůda: Kent, Caturra, Various Sběr: Ruční

100 g 159 Kč – 1kg 1170 Kč

 

Arabica Peru SHB EP Gr. 1 Papagayo Organic

Peruánské Arabiky jsou velmi oblíbené díky své skvělé chuti kakaa, čokolády, nugátu s vůní čokolády a lehkým nádechem červeného ovoce, pomerančů s velmi nízkou aciditou. Arabika Peru SHB Organic EP GR.1 je jednou z nejlepších a nejkvalitnějších peruánských káv a vyznačuje se vysokým obsahem cukrů. Peru SHB Organic EP GR.1 se pěstuje organicky, přirozeně bez použití externích chemických látek.

Země: Peru Region: Cajamarca Nadmořská výška: cca 1250 m n. m. Zpracování: Mokré Odrůda: Caturra, Bourbon Sběr: Ruční

100 g 155 Kč – 1 kg 1020 Kč

Arabica Ethiopea Mocca Sidamo Grade 2 washed

Je považována za pravlast kávy, k nejznámějším pěstitelským oblastem patří Harer, Džima a Sidamo. Káva vyniká v šálku jemností v chuti a vůní podobnou kávě mocca. Světově proslulá káva, ovocně citrusová a květinová chuť, tělo s jasnou svěží kyselostí.

Země: Etiopie Region: Sidamo Nadmořská výška: cca 1800 – 2000 m n. m. Zpracování: Mokré Sběr: Ruční

148 g 148 kč – 1kg 990 Kč

 

Veškerý sortiment pochází z výběrových káv

Dodáme kávu i domů nebo do vaší firmy. Neváhejte se na nás obrátit.

Co o nás říkají zákaznící?

Vyzkoušejte ten nejšťavnatější steak ve Zlíně